חצבת - מחלה שאפשר ומאד כדאי להימנע ממנה


04 Jun
04Jun

ציטוט מאתר משרד הבריאות: "נוסעים שהיו בטיסה לארץ בה היו חולי חצבת...מתבקשים לפנות טלפונית בהקדם להתייעצות על הצורך בקבלת חיסון, ללשכת בריאות מחוז ירושלים בטלפונים: 02-5314847 02-5314813/4/7

✔️טיסת Air India AI139 שהמריא מהודו ב-12/4/2018 ב – 16:30 ונחת בישראל ב-12/4/2018 בשעה 21:45.

✔️טיסת Air France מספר 1320 יצאה מפריז ב 4/5/2018 בשעה 23:15, והגיעה לארץ לפנות בוקר ב5.5.18

נוסעי הטיסה, במידה ומי מהם יפתח מחלת חום ו/או פריחה, מתבקשים לידע את הרופא המטפל כי היה במגע עם חולה חצבת. במיוחד נוסעים השייכים לאחת מהקבוצות הבאות:

*תינוקות מתחת לגיל 12 חודשים
* נשים הרות.
* אנשים אשר סובלים מליקויים במערכת החיסון (כגון חולי סרטן בזמן טיפולים כימותרפיים, חולים מטופלים בסטרואידים במינון גבוה או חולים במחלת AIDS)".

שימו לב: לאחרונה פורסם בעיתונות המקומית על עשרות מקרים של חולים שאובחנו בארץ כחולים במחלת ה ״חצבת": בלועזית “Measles”. סימניה הראשונים דומים למחלה ויראלית "רגילה”; נזלת, הרגשה רעה אך בהמשך מתבטאת בחום גבוה, פריחה מפושטת, דלקת עיניים. מרגישים רע. סיבוכיה רבים וקשים כולל פגיעה בריאות, במוח, וסיכון ל״מחיקת" הזיכרון החיסוני וכך חשיפה למחלות זיהומיות נוספות.

מגמת מניעת התחסנות כנגד חצבת (ולא רק) החלה בעקבות מאמר בו פורסם קשר בין חיסון כנגד חצבת לתופעת האוטיזם (המתגלה ממילא לאחר גיל שנה בלי כל קשר לחיסון). מידע שאיננו נכון!!!


זה המקרה היחיד בעולם בתולדות הספרות המקצועית רפואית, בו הוסר מאמר מהמדיה בשל הוכחה חד משמעית על ידי חוקרים בכירים מתחומי רפואה שונים, היות שהוא אינו מבוסס מחקרית. כותב המאמר-אנגליה, העיתון LANCET. הנזק שנגרם בעקבות השפעתו על הקוראים - עצום!!

דעתי האישית: (כאחות מנוסה וותיקה, בעלת תואר שני באפידמיולוגיה)
כספים רבים מושקעים בריפוי מחלות קשות ובטיפולים ממושכים וקשים באלו שלקו במחלת הסרטן ומחלות / תופעות אחרות. החולים מקבלים טיפול ביולוגי ואוטואימוני טוב יעיל ויקר. לרוב מדובר בחולים כרוניים שונים ומערכת החיסון שלהם ממילא חלשה או נחלשת בעקבות הטיפול במחלה. אנחנו בישראל נמצאים ברמת הצלחה שנחשבת לגבוהה, יחסית לעולם המערבי בריפוי מחלות קשות או בהבאתם של המטופלים למצב של "רמיסיה"  (נסיגה של המחלה). התפרצויות של מחלת החצבת הקשה והמדבקת הזאת, עלולה לסכן את חייהם של רבים בגילאים שונים אשר חיים כבריאים בקרבינו ואיננו יודעים מי הם (ילדים מבוגרים וקשישים גם יחד).

אני קוראת לאותם "קנאים" לרעיון מניעת חיסונים: היזכרו שאת מחלת האבעבועות השחורות מיגרה הרפואה בעולם המערבי בזכות החיסון, כך גם "שיתוק ילדים" ועוד מחלות נוספות המבצבצות שוב היום בעקבות ירידה בהתחסנות.

אנא, תחשבו מחדש את הדרך והסבו את תשומת הלב לחברים בעבודה, לקבוצות מתבגרים שמבלים עם ילדיכם, ילדים וגם קרובי משפחה שאתם מלווים או עדים לקשיים ולדרך הקשה של טיפול וריפוי שהם עברו. אותם מכרים קרובים או רחוקים אלו ואחרים, אשר מותם בייסורים עלול להגיע בעקבות הידבקות במחלת החצבת - לשווא.

מידע נוסף על חצבת תמצאו באתר זה בעמוד "מחלות זיהומיות" הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.