בילוי אחה"צ בגן השעשועים ו... שינה טובה אחרי כן


01 Aug
01Aug

 
חופשת הקיץ ״משגעת״ את ההורים. אבל לא רק, ביום יום  - אין סוף לאנרגיות המושקעות בבילוי עם הילדים בשעות שאחרי הגן - פעוטון וכו'. 

אתם יכולים לעזור לעצמכם אם תבחינו מתי ״נגמר הסוס״ בסיומו של יום, לילדים הקטנים. שימו לב , גם אם הילד עסוק - אפשר לראות סימני עייפות. זאת האות מהטבע ואתם יכולים בקלות להיעזר בה- להבחין שהילד מבקש, ללא מלל, לישון! 

יועצת שינה לתינוקות ועוד עם ידע של אחות מוסמכת - מבחינה בקלות, יש הורים שלומדים במהלך הדרכה לשינוי הרגלי שינה. ואתם ההורים אמורים לפתח "אינטואיציה הורית", לומדים את הבעות הפנים וכיצד מבטאים הילדים את הצרכים שלהם,  במהלך הילדות המוקדמת.

זה הזמן: קחו פיקוד ותנועו לכוון הבית ל״טקס שינה״ שכולל ארוחת ערב, מקלחת / אמבטיה, סיפור / שיר ו...למיטה, לישון! 

מכוון לילדים קטנים  סביב גיל 4-6 ובוודאי יועיל לקטנים יותר.

תוכלו ליהנות בהמשך הערב ממנוחה ורגיעה לאחר עמל היום. 

לילדים שנהנו בוודאי בשעות אחר הצהרים, אתם מאפשרים שינה איכותית הטובה לבריאותם.סיפור אישי שלי: אחר צהרים עם "סבתא תמי" 

האמת שגן השעשועים ו״השתוללות״ בו, היא האופציה הבריאה והאהובה עם הבנים (שנתיים וחצי וארבע וחצי). מלאי אנרגיות ומרץ שחייבים להוציא. יש רגעים מפחידים וכל סבתא (גם אני) לא רוצה שמי מהם יקבל מכה במשמרת שלי... אבל אני מתבוננת ומאפשרת.
תיאבון - יש! בהיותי אחות מוסמכת עם מודעות  לבריאות אני מציעה לילדים הרעבים גם בשעות אחר הצהרים, פירות מסוגים שונים: אבטיח חתוך ומזלגי פלסטיק קטנים לשלוף ולאכול, בננה, תפוח שאני חתוך ו״יוגורט״ שהם אוהבים (עם קשית או/ו כפית) והרי לכל הסבתות הוכחה שאפשר בלי במבה/ביסלי/ממתקים... והם ממשיכים ליהנות ולהביע המון אהבה למרות שאין מתוקים.
אני כן צריכה להזכיר להם לשתות מים כי הם כל כך עסוקים עם ילדים אחרים במשחק והשתוללות.
וכשאני רואה כשיש סימני עייפות - (...יועצת שינה לתינוקות ופעוטות) ״מחליטה להם״ שהולכים הביתה לארוחת ערב, מקלחת ואת הסיפור מתאמצים לשמוע במיטה. נרדמים מיד. גג 19:30 הבית בהדממה...
ואז - אני מרימה רגליים אחרי בייביסיטר עם שני בנים שובבים נמרצים ומתוקים.
חשוב לי לציין שאני אסרטיבית והם מבינים שקשה להזיז אותי מעמדתי כאשר מדובר בזיהוי הצרכים שלהם. לא מוותרת אז לא לוקח זמן רב לנסות את ״פריצת הגבולות״. הכל נעשה ברוח טובה ומלא חיבוקים ואהבה.
הנאה מושלמת לכולנו

ההורים? מקבלים שחרור לערב...

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.